Mezoterapi

Mezoterapi

İğneli Mezoterapi

Selülit tedavisinde uzun yıllar kullanılan popüler bir yöntemdir. Sorunlu bölgelere çok küçük dozlarda ilaç enjeksiyonları yapılarak yağların erimesi, dolaşımın düzenlenmesi ve dokuların yenilenmesi sağlanmaktadır. Kullanılan ilacın etki mekanizmasına göre belli aralıklarla tekrarlanır. Kliniğimizde iğneli mezoterapi doktorumuz tarafından yapılmaktadır.

İğnesiz Mezoterapi

İğneyle yapılan mezoterapinin ağrı, morarma gibi sıkıntılarına karşı son zamanlarda iğnesiz mezoterapi elekrtoporasyon yöntemi geliştirildi. İyonize edilmiş ilaçlar, elektriksel olarak yüklenerek elektroporasyon teknolojisi ile dokulara emdirilir, uygulama tamamen komplikasyonsuz konforlu bir yöntemdir. Zaman kontrollü akım pulseleri sağlayarak, ilaçların transdermal(derinin alt tabakasına) iletimi sağlanır. Daha önceleri klasik iyontoforezle transdermal iletilemeyen makromoleküller yeni Dermoelektroporazyon teknolojisi ile başarıyla iletilir. Mümkün olan en kısa zamanda, çok iyi sonuçlar alınmasını sağlar. Uygulamadan önce deri mikrodermabrazyon veya peelingle hazırlanır.

Dermoelektroporazyon uygulamasıyla oluşan geçici PH değişikliğinin olmaması sağlanır ve daha etkin uygulamalar yapılarak daha iyi sonuç alınmaya çalışılır. Belli aralıklarla ihtiyaca göre tedavi seans sayısı belirlenir. Başta selülit olmak üzere, çene altı, kol ve yüzdeki sarkmalarda etkili olmaktadır.

0212 231 5949